Evde Yapılabilecek Basit Egzersizler

Exercies

Zamanında spor salonuna kaydolup hiç gitmeyenlerden misiniz yoksa sadece evinin konforunda kısa sürede egzersiz mi yapmak istiyorsunuz? Evde sadece 15 dakikanızı ayırarak yapacağınız basit ve hızlı egzersizlere ne dersiniz?

Yürüyüş Yapmak yaslilikta-her-gun-yuruyus-yapmak-omru-uzatiyor-4903555_1289_o

Sporun temel hareketlerinden biridir. Evde yürüyüş yapmak için bir koşu bandına ihtiyacınız olacak. Eğer koşu bandına sahip değilseniz, evinize yakın bir yer seçmeye dikkat ederek, her gün en az yarım saat yürüyüş çok etkili sonuçlar doğurur. Terlemeden yapılan yürüyüşlerin yararlı olmayacağını göz önünde bulundurarak, hızlı tempoda yürüyüş yapmaya özen gösterin. Bir tur yürüme, bir tur koşma taktiğini kullanarak daha verimli bir sonuç elde edersiniz.

Mekik

Core-Full-Sit-UpsEgzersiz hareketleri arasında karın kaslarını geliştiren en etkilisidir. 8 tekrarla başlayabileceğiniz bu harekette, yere sırt üstü uzanın ve… ellerinizi başınızın arkasında birleştirin. Bacaklarınızı hareket ettirmeden, yarım bir şekilde doğrulun ve tekrar yatın. Vücudunuz gelişim gösterdikten sonra, bu hareketi tam doğrulma şeklinde yapmaya çalışın. Çenenizin gövdenize değmemesine özen göstermelisiniz. Karın kaslarınız geliştikçe hareketi daha kolay bir şekilde yaparsınız. Bu durumda tekrar sayısını yavaş yavaş artırın.

 

 

 

superman-workout

Superman Hareketi

Bu hareket ile sırt kaslarınızı geliştirirsiniz. Yere yüzükoyun uzanın ve ellerinizi, avuçlarınız yere değecek şekilde ileri uzatın. Bacaklarınızın düz konumunu bozmadan ayaklarınızı yukarı kaldırın. Kaslarınızı zorlayana kadar o pozisyonda kalmaya özen gösterin. Daha sonra gevşeyin ve hareketi tekrar edin. Kaslar geliştikçe tekrar sayısını artırmalısınız.

 

 

 

 

Geriye Esneme

geriye-esneme-hareketiEgzersiz hareketleri arasında baldır germe hareketi olarak bilinir. Ayaklarınız üzerinde diz çökün ve ellerinizi göğsünüzde birleştirin. Bu konumda, geriye doğru esneyebildiğiniz kadar esneyin. Baldırların sıkılaşması için çok etkili olan bu egzersiz hareketleri aynı zamanda sırt bölgenizin alt kısmında bulunan kaslara da etkilidir. Zamanla esneme sürenizi arttırmaya çalışmalısınız.
 

 

Kalça Kaldırma Hareketislide-3-hip-thigh-raise

Bu hareket sayesinde, sırt, bel ve kol kaslarınızı geliştirirsiniz. Sırt üstü uzanıp dizlerinizi kırın. Elleriniz yere paralel bir şekilde durmalıdır. Bu pozisyonda, kalçanızı yukarı kaldırın. Kaslarınız zorlanana kadar o şekilde kalın ve daha sonra gevşeyin. Tekrar sayısını 8 olarak ayarlarsınız.

 

Evde egzersiz için ihtiyacınız olan malzemeleri henüz almadıysanız Kozzy AVM Intersport mağazalarına uğramayı unutmayın!

 

 

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir