İlham Verici Kütüphane Dekorasyonları

Bookshelf

“Sıradan insanların büyük televizyonları, sıradışı insanların ise büyük kütüphaneleri vardır.” Robin Sharma

Bu güzel lafın arkasında aslında onlarca farklı anlam bulmak mümkün. Eskisi kadar vakit ayıramadığımız kitaplar, sakladığımız yer ile birleştiklerinde evin en güzel tablosuna dönüşebilirler. Kütüphaneler ve kitaplıklar kişinin aynası niteliğindedir. Yeni tanıştığımız birinin okuduğu kitapları görmek, bize nasıl bir insan olduğunu anlatır.

Okuma alışkanlığını tekrardan canlandırmak bir çok uzmana göre kütüphanenin tasarımında gizli. Birbirinden renkli ve kullanışlı kütüphane önerilerini sizler için derledik. Bol kitaplı günler.

3_31_10_Rita_Konig25733

Ufak evlerde tercih edilebilecek bu yerleşimde mutfağın bitiminde yer alan duvardan başlayan kütüphane, kişiyi kitap okurken kahve içmeye çağırıyor.

ev-dekorasyon2

Modern klasik dokusu ile bu kitaplık tasarımında alt kısım tamamen plaklara ayrılmış, üst raflara erişim eski tip bir merdiven ile sağlanıyor. Bu da görsel anlamda çok güzel bir dokunuş oluyor.

decor471

Yenilenen tasarımları ile kütüphanelerde modern dokunuşlar, evinizin tasarımına uyuyorsa farklı bir hava katabilir.
Yeriniz yoksa kütüphanenizin içine gizlenmiş dolap görünümündeki çalışma masası ile m2 içerisinde tasarruf sağlamanıza yardımcı olur.

460a

Meyve kasalarının birleştirilmesi ile ortaya çıkan bu kütüphane tasarımı evde oturup kendiniz monte edebileceğiniz hem modern hem de eski görünüme sahip bir model.

DIY-Crate-Bookshelf

Yeni dönemde en moda olmuş modeller biri ise iki merdiven arasına kurulan bu model. Burada önemli bir detay olarak rafların ince olmaması uzun vadeli kullanımda ağırlıktan ötürü form bozulmasını engelleyecektir. Kalın raflar kullanmak bu tasarımı uzun ömürlü kılacaktır.

enhanced-11335-1427452215-1

 

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir