Renkli Saçlar

saç

Son birkaç yıldır saç trendleri arasında en popüler olan renkli saçlar, birçok kişinin denediği ve memnun kaldığı bir trend. Özellikle farklılık arayanları fazlasıyla tatmin eden renkli saçlar, hem yaz hem de kış dönemini etkisi altına aldı. Sarı saçlara sahip olan herkes pastel renklere kolaylıkla sahip olabilirken bu durum esmerler için o kadar kolay değil elbette. Ancak birçok esmerin de bu trendden geri kalmak istemediği de bir gerçek. Saç dünyasında istediğiniz renge sahip olabileceğinizi bilmenizde fayda var.

shutterstock_393683092

Koyu renk saçlarda canlı renkleri uygulamak için mutlaka saç rengini açmak gerekir. Genellikle koyu saç rengine sahip olan kişiler geçici saç spreylerinin bile saçlarında belli olmamasından şikayetçidir. Bu açıdan kalıcı bir yöntem bulmakta fayda var. Pastel renk tonlarını yalnızca sarışın ve beyaz tenli kişilerin uygulayabileceği yönünde bir düşünceniz varsa kesinlikle yıkmalısınız. Esmer ve buğday tenli kişiler de pastel tonlarını rahatlıkla uygulayabilir. Son zamanlarda moda olan koyu renkli kaş modası da esmerlerin kaş rengini açtırmadan farklı renkler deneyebilmesinin önünü açmıştır.

shutterstock_255514435

Kaş renginiz ne kadar koyu olursa olsun pastel mor, pembe, mavi gibi renkleri denemenizin önünde hiçbir engel yok. Eğer dip boyası konusunda tedirginseniz saçlarınızın tamamını boyamak yerine ombre şeklinde uygulayarak harika sonuçlar alabilirsiniz. Saç dipleriniz kendi doğal renginizde kaldığında kaşlarınız çok fazla sırıtmayacağı için harika görünebilirsiniz.

shutterstock_244208251

Esmerlerin renkleri denemesi için en iyi yöntem, ombre yöntemidir. Eğer saçlarınızı renkli boyatmak konusunda karar verememişseniz birkaç tutamı boyatarak işe başlayabilirsiniz. Böylece gittikçe gözünüz alışacak ve pastel rengin gerçekten size de yakıştığına ikna olabileceksiniz. Ancak elbette esmerlerin renkli saçlara sahip olması için bir kuaföre yani bir uzmana danışmasında fayda var. Saçlarınızı açma ve farklı renklere boyatma aşamalarında saçlarınızın yıpranmaması için profesyonel yerleri tercih etmelisiniz. Çünkü bu renklere kavuşmak biraz zahmetli olacaktır.

shutterstock_311602259
Renkli saç boyalarının en güzel yanı, renk akmaya başladığında kötü bir görünüm oluşturmaz. Tam tersine her yıkadığınızda farklı bir tonla karşılaşabilir ve her bir tonun güzel durduğuna şahit olabilirsiniz. Saçlarınız tamamen akana dek pembenin ya da mavinin her bir tonunu saçlarınızda görebilmeniz mümkündür. Bu da değişiklik ihtiyacınızı büyük ölçüde karşılar.

Birbirinden enerjik ve farklı saç renkleri karşınızda!

Bu yazın trendi rengarenk saçlar için doğru adres Kozzy Avm Oben Kuaför!

 

 

Facebook Yorumlar
Benzer Yazılar