Porselen Makyaj Nedir, Nasıl Yapılmalıdır?

porselen-makyaj

Güzel ve pürüzsüz bir cilt için bakım oldukça önemlidir, bunu yapabilmenin en kesin çözümü her daim kendine bakmak ve bunu düzenli hale getirebilmektir. Yüzünüze en iyi şekilde bakmanıza yardımcı olacak işlem fazla abartıya kaçmadan düzenli aralıklar ile makyaj yapmaktır. Çünkü makyaj kadının yüz hatlarını ön plana çıkardığı gibi cilt bakımını da ihmal etmemesine yardımcı olmaktadır. Ancak her cilt tipine göre tercih edilen makyaj türü de ayrıdır. Hassas ciltler için su bazlı makyajlar tercih edilebileceği gibi, yüzlerinde hoşnut olmadıkları lekeleri kapatmak isteyen kadınlar ise porselen makyaj kullanmayı tercih edebilmektedir.

porselen-makyaj-nasil-yapilir

Porselen makyaj yoğun kapatıcılar ile yapılan bir makyaj türü olarak bilmesinden ziyade, yüzünde rahatsız edici lekelerden şikâyetçi olan, ekran karşısına çıkacak olan kadınlar ile özellikle düğünlerde gelinler tercih etmektedir. Kullanılan malzemelerden dolayı donuk bir makyaj elde edilmektedir. Porselen makyaj evde uyguladığınız günlük makyaj ürünleri ile yapılmadığı için, işinde profesyonel olan kişilerin elinde yapılması tercih edilmektedir. Kişiye özel ürünler kullanılması porselen makyajda daha çok tercih edilmektedir. Yapılması zor olduğu ve hata götürme şansı olmadığı için işi uzmanına bırakmak gerekir. Porselen makyaj yapılırken uygulanan detaylar gün ışığında belirginleşeceği için gündüz vakti tercih edilen bir makyaj türü olmamaktadır. Porselen makyaj cildinizde pürüzsüz bir görüntü elde etmek için uygulanmaktadır. Yüzünüzün doğal hatları ile ortaya çıkmasını sağlar.

porselen-makyaj-nasil-yapilmali

Porselen makyajı uygulamaya başlamadan önce bütün yüz iyice temizlenmelidir. Ardından yüzdeki izlerin ve kırışıklıkların kapatılması için fondöten sürülmeli ve sabitlemek için pudra kullanılmalıdır. Yalnız cildinizde renk tonları bakımından bir farklılık meydana gelmemesi için tercih ettiğiniz fondötenin ve pudranın yüz renginizin tonuna uygun olması gerekmektedir. Mat bir makyaj türü olduğu için fondötenin ardından kullanılan pudranın da ışıltılı olmamasına dikkat etmek de fayda vardır. Daha sonra yapmak istediğiniz göz makyajında yine baz kullanımı, sabitleme açısından oldukça önemlidir. Yine bu makyajda daha çok ön plana çıkaracağınız hatlarınız kirpikleriniz olmalıdır. Bu yüzden takma kirpikler tercih edebilirsiniz. Gözlerden sonra dudaklarınız için seçeceğiniz renk birbiri ile zıt olmalıdır. Çünkü hem dudaklarınızı hem de gözlerinizi ön plana çıkarmak daha hoş bir görüntü elde edilmesine yardımcı olacaktır. Porselen makyajın en önemli özelliği kalıcı olmasıdır. Bunu yapabilmek için de makyajınız bittikten sonra mutlaka sabitleyici bir ürün kullanmayı unutmayın.

Yapılması uzun süren ve gün sonunda temizleme işlemi de oldukça zahmetli olan bu makyaj mutlaka profesyonel ellerde yapılmalıdır. Bunun yanı sıra eğer hassas bir cilt yapısına sahipseniz cildiniz çabuk tepki vermeye meyilli ise porselen makyaj kullanımından kaçınmanızı tavsiye ederiz.

Facebook Yorumlar
Benzer Yazılar
saç
parfüm

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir