Vücut Tipinize Göre Bikini Seçimi

bikini

bikini

Öncelikle vücut tipinizi belirlemeniz gerekli. İşte temel vücut tipleri:

Kum saati:

Beliniz ince kalçalarınız ve göğüs bölgeniz genişse vücut tipiniz kum saatidir. En ideal vücut şeklidir. Ne giyseniz yakışır. Bu vücut şeklinde, göğüs ve basen ölçüleri birbirine çok yakın olup bel oyuntusu da oldukça belirgindir. Ayrıca en önemli kural alt ve üstlerde dengeyi bozmamak için aynı desen ve renkleri tercih edin. Çünkü zaten vücut tipiniz hiçbir yerinizi saklamanızı gerektirmiyor.

Eğer altta düz siyah üstte bol renkli ve desenli model tercih ederseniz ya da tam tersi, koyu renkli bölgenizi zayıf gösterecek renkli desenli tercih ettiğiniz bölgeniz ise tam hatları gösterecektir. Ve orantıyı bozacaktır.

Mayo tercihlerinde ise mayokini ve yokini modelleri de size uygun.

shutterstock_413250700

 

Armut:

Göğüsleriniz ve vücudunuzun üst yarısı kalçalarınızdan daha darsa vücut tipiniz armuttur. Bu vücut tipinin en belirgin örnshutterstock_390634879eklerinden biri Jennifer Lopez. Senin de ünlü şarkıcı gibi omuzlarından daha geniş kalçaların varsa ve vücudun bir armut gibi aşağıya doğru genişliyorsa, seçimlerini dikkatle yapmalı ve beslenmene çok özen göstermelisin.

Eğer kalçalarınız üst bedeninizden daha dolgun ise, üst bedeninizi öne çıkartacak modelleri tercih etmeniz gerekir.

Tek parça mayoları da tercih edebilirsiniz, ancak mayonuzun oyuğunun derin olmasına dikkat edin.

İp bikini altları, ve fırfırlı bikini üstlerini kombinlemeniz, vücudunuzun daha şekilli görünmesini sağlayacaktır.

Fırfırlı veya püsküllü bikini üstleri göğüslerinizin daha büyük görünmesini sağlar ve böylelikle kalçalarınızla göğüslerinizi orantılamanıza yardımcı olur.

 

Ters üçgen:

Omuzlarınızın genişliği kalçalarınızın genişliğinden daha uzunca vücut tipiniz ters üçgen olarak adlandırılır. Bu tür vücut tipi için göğüsleri küçük gösterecek modeller seçilmeli.

Bikini modellerinde, mümkünse üst kısımda koyu ve tek renkleri tercih edip alt kısım için ise renkli ve desenli modeller uygundur. Alt / üst ayrı satılan modellere yönelmek gerek böyle bir durumda. Alt kısımda ipli üçgen bikini tercih ederken üst kısımda kalın askılı boyundan bağlı modellere yönelmek gerek böyle bir durumda.

Ve kesinlikle straplez modellerden ve daha iri gösterecek silikon destekli üstlerden uzak durulmalı. Ayrıca sporcu mayosu da sizin için uygun olabilir.

shutterstock_414297205

Üçgen:

Bu vücut tipinde genellikle basen ölçüsü geniş göğüs ise daha küçüktür ve düz bir karın bölgesine sahiptirler. Bu tip vücut şekline de bikini yakışır. Fakat alt kısmı biraz kamufle etmek için koyu ve düz renkleri tercih edip üst bölgeyi renk ve desen kombinasyonları ile belirginleştirmek gerek. Ayrıca şık straplezler böyle bir vücut şeklini çok cici gösterecektir. Mayo seçimlerinizde ise, mutlaka düz koyu renkleri seçin ve üst kısmınız silikon dolgulu olsun ki orantıyı dengede tutsun.

shutterstock_417288979

 

Elma:

Bel bölgesinin kıvrımlı ve dolgun olduğu vücut tiplerini adlandırmada kullanılır. Geniş omuzlara, pek de ince olmayan bir bele sahipsen, sen de Beyonce gibi elma tipindensin! Mayo tercih etmek en doğru tercih edebilir.

shutterstock_307659995

Hangi vücut nasıl bikini veya mayo tercih etmelidir?

Geniş omuzlular 

Omuzlarınız genişse fazla renkli ve baskılı mayolardan uzak durun. Tek renk ve dikey desenli bir mayo seçin.

Göğsü büyük olanlar

Göğüslerinizin büyükse pastel renklerden uzak durun. Ya çok parlak açık renk ya da koyu renk tercih edin. Kalın askılı mayo ve bikiniler hem göğüslerinize olan vurguyu azaltır hem de daha rahat etmenizi sağlar.

Geniş kalçalılar

Kalçalarınız genişse göğüs kısmı desenli ancak alt kısmı tek renk mayo ve bikiniler tercih edebilirsiniz.

Küçük göğüslüler

Destekli bikiniler ve mayolar deneyebilirsiniz. Kollarınıza bir kaç aksesuar takarak dikkati göğüslerinizden başka bölgeye kaydırabilirsiniz.

Göbeği olanlar

Göbeğiniz varsa sizin için en uygunu bütün bir mayo olacaktır. Fazla desenli olmayan düz bir renk tercih edin. Göğüs kısmı hareketli bir mayo göbeğinizin daha küçük görünmesine yardımcı olabilir.

Küçük kalçalılar

Kalçalarınız çok küçükse parlak renkler tercih etmelisiniz. Düşük belli bikiniler sizin için uygundur.

Bu yaz vücut tipinize en uygun bikiniyi bulmak için Kozzy Avm Penti mağazasına uğramayı unutmayın!

Facebook Yorumlar
Benzer Yazılar
saç