Alternatif Tatiller

alternatif

Yazın otel ya da pansiyonlara bağlı kalmak istemiyor ve klasik tatil anlayışının dışına çıkmak istiyorsanız, Türkiye’de birbirinden renkli alternatif tatil seçenekleri bulabilirsiniz. Yazın otel ya da pansiyonlara bağlı kalmak istemiyor ve klasik tatil anlayışının dışına çıkmak istiyorsanız, Türkiye’de birbirinden renkli alternatif tatil seçenekleri bulabilirsiniz. Dilerseniz Melen Çayı’nda rafting yaparak adrenalin dolu saatler geçirebilir, dilerseniz Bafa Göl’ünde trekkingle bölgenin gizemini keşfedebilirsiniz. Türkiye’de yapabileceğiniz farklı tatil seçenekleri karşınızda:

Kamping

Bizimki gibi 4 mevsim, yazın, kışın en iyisini yaşayabileceğiniz, karın soğukluğuna, güneşin sıcağına, ormanların yeşiline ve içinde bulunduğumuz sıcak yaz günlerinde en güzel denizin mavisini rahatça bulabileceğiniz bir ülkede, kamp gerçekten düşünülmesi gereken bir seçenek. Eğer ki karavanınız da varsa mükemmel bir tatil sizi bekler. İşte karşınızda kamp yapabileceğiniz eşsiz mekanlar.

Seben Yaylası

Yenice Ormanları

Emli Vadisi

Kaz Dağları

Akyaka Orman Kampı

Karagöl Kamp Alanı

Cunda

Yenice Ormanları

Gökçeada

Olympos

Bozcaada

Kapadokya Kaya Camping

Fethiye Kabak Koyu

Uludağ Çobankaya

Ödemiş Bozdağ

Alternatif Tatiller_2

Doğa yürüyüşü/ Trekking

Trekking, dilimize İngilizce’den giren bir kelime. Track (Türkçe okunuşuyla Trek) iz, yol anlamına geliyor. Trekking de kabaca iz, yol takip etmek olarak Türkçe’ye çevrilebilir. Genellikle doğa koşullarında yapılan, zorluk dereceleri değişen, bazen konaklamalı da olan uzun yürüyüşler için kullanılan bir tanım. Türkiye’de nerede trekking yapmak doğru aşağıda:

Narman Kanyonu

Sahilden Karadeniz yürüyüşü

Kaz Dağı parkurları

Aladağlar

Kaçkarlar

Likya yolu

Köprülü Kanyon

Erikli Yaylası

Bafa Gölü

Ihlara Vadisi

Sülüklügöl

Alternatif Tatiller_3

Dağ tırmanışı

Dağcılık heyecanlı, macera dolu ve bir o kadar da yüksek konsantrasyon gerektiren bir spor olsa da, bu ‘işi bilmeyenin’ dağlara gitmeyeceği anlamına gelmiyor. Dağda olmak zirve yapmasanız da, gördüklerinizle size birçok güzelliği bir arada yaşatacaktır. Ama ille de tırmanmak istiyorsanız, önerimiz kolaydan başlamanız. İşte Türkiye’nin en iyi tırmanış rotaları…

Ağrı Dağı

Demirkazık

Süphan Dağı

Kaçkar Dağı

Aladağlar

Geyikbayırı

Kaynaklar

Bafa Gölü

Çitdibi

Ballıkayalar Kanyonu

Datça

Uzundere

Cilo

Alternatif Tatiller_4

Dalış

İflah olmaz bir deniz tutkunuysanız ve henüz derinliklerin büyüsünü keşfetmediyseniz bu yaz tam zamanı… Uzmanlara göre anne karnındaki huzuru yaşayabileceğiniz tek yer sualtı. Türkiye’nin birbirinden güzel dalış noktaları arasından dilediğinizi tercih edip kendinize bir iyilik yapın ve bu yaz dalın.

Fethiye Akvaryum Koyu

Çeşme- Fener Adası

Bodrum- Delikli Mağara

Kaş

Saros Körfezi

Tekirova

Datça Hisarönü

Bodrum- Küçük Reef

Kalkan – Sakarya Batığı

Saroz – Minnoş Adası

shutterstock_133114112

Rafting

Adrenalini bol bu sporda, kauçuktan yapılmış küçük bir botla, azgın sularla mücadele edip, devrilmeden rafting parkuru tamamlanmaya çalışılıyor. Amatör olarak rafting yapmak isteyenler için yüzmeyi bilmek dışında herhangi bir teknik bilgi veya beceri gerekmiyor. Turistik amaçlı raftinglerde botta mutlaka bir rehber oluyor ve onun talimatları ile rafting turu tamamlanıyor. Teknik malzeme olarak can yeleği, kask, su geçirmeyen elbiseler ve botu yönlendirmek için kürek kullanılıyor. Rafting için Türkiye’de en çok tercih edilen parkurlar nerelermiş bakalım.

Çoruh Nehri

Fırtına Vadisi

Dalaman Çayı

Melen Nehri

İkizdere Nehri

Munzur Çayı

Köprüçay

Bekili Deresi

Zamantı Irmağı

Barhal Çayı

Alternatif Tatiller_5

Yamaç paraşütü

Yamaç paraşütünün geçmişi çok yeni. 1980’lerin başında bir kaç yenilikçi havacı, farklı bir paraşütle yamaçlardan koşarak uçmaya başlamış. Bakmışlar ki bu iş güvenli ve zevkli, hadi bir spor dalına dönüştürelim demişler. Diğer hava araçlarına kıyasla öğrenmesi daha kolay olan yamaş paraşütü için Türkiye’deki en iyi lokasyonları sizin için araştırdık.

Babadağ

Çökelez Dağı

Alidağ

Asas Tepesi

Dinamit Tepesi

İnönü C Tepesi

Bozdağ

Nemrut

Abant

Munzur Dağları

Türkiye’de yapabileceğiniz bu eğlenceli ve macera dolu tatiller için gerekli ekipmanları Kozzy Avm InterSport mağazasında bulabilirsiniz.

Facebook Yorumlar
Benzer Yazılar
gezi
kamp