Sağlıklı Bir Yaşam İçin 6 İpucu

sağlık

Sağlıklı ve uzun bir hayat herkesin en büyük dileği. Günlük hayatımızda yapabileceğimiz minik değişikliklerle hastalıklardan korunup sağlıklı, mutlu ve uzun bir ömür yaşamak mümkün. Karşınızda 6 küçük ipucu….

Dengeli beslenin

Güne güçlü bir kahvaltıyla başlamak sağlıklı bir yaşam için en başta gelen şeylerden biri. Dengeli beslenirken öncelikle dikkat edilmesi gereken şey mevsim sebze ve meyvelerini tüketmek.

shutterstock_120032566

Düzenli uyku

Bağışıklık sistemimizin dinlenmesine müsaade etmeliyiz. Bağışıklık ve deliksiz bir uyku birbirlerine bağımlıdır.

shutterstock_294386738

Spor!

Vücudun spora en hazır olduğu vakit akşamdır. Bacak, karın, kol, göğüs ve bel kaslarını çalıştıracak aktiviteler çok önemli.

shutterstock_255001651

Beyninizi aktif tutun

Zeka oyunları, bulmacalar, hafıza çalıştıran oyunlar beyni aktif tutar. Her gün okuyacağınız 20 sayfa bile beyninizin aktif kalmasını sağlayacaktır.

Stresle başa çıkmak

Stresle baş etmenin sağlıklı yollarını bulun, çünkü stres hormonları bağışıklık sisteminizi etkiler. Sizi stresten uzaklaştıracak etkinlikler seçin. Müzik dinlemek, yürüyüş yapmak, düzenli gülmek stresle mücadelenin başında gelen çözümlerden sadece bir kaçı.

shutterstock_454775413

Kendi kontrolünüzü kendiniz yapın
Özellikle duşta ve duş aldıktan sonra vücudu kontrol etmek, yeni yumruları, benleri tespit etmekte yararlıdır. Meme kanserini ve yeni çıkan, şekil değiştiren benleri erken tespit etmek çok önemlidir.

Sağlıklı yaşamın en önemli ipuçlarından biri spor yapmak . Spora başlamadan önce Adana Optimum Intersport, Macfit, 5M Migros, Kozzy AVM Intersport mağazasına ve sağlıklı beslenmeniz için tüm meyve ve sebzeleri bulabileceğiniz Kozzy AVM Migros’a uğramayı unutmayın!

Facebook Yorumlar
Benzer Yazılar