Romantik Akşam Yemeği için Öneriler

sunum

Doğum günü, yıl dönümü, özel günlerde veya istediğinizde sevgilimize, eşimize romantik bir akşam yemeği hazırlayarak o günü unutulmaz kılabiliriz. Karşınızda romantik bir akşam yemeğinin püf noktaları.

shutterstock_52581559

Loş bir ortam

Bu ortamı mumlarla sağlarsak daha romantik olur ve mutlaka iki şamdanın arasında çiçek olmalı. Odanın diğer köşeleri de küçük mumlarla aydınlatılmalı.

Güzel koku

Kokulu mumlarla ya da tütsüyle sağlanabilir. Manolya ve vanilya kokusu romantik bir akşam yemeği için uygun olacaktır.

 

Şarap

Romantizmin baş tacı kırmızı şarap güzel bir tercih olur ama sevmiyorsanız beyaz şarap da tercih edebilirsiniz. Seçtiğiniz yemeğe uygun bir şarap da tercih edebilirsiniz.

shutterstock_342404369

Yemek menüsü

Şarabınıza eşlik etmesi için açılışı peynir ikramıyla yapabilirsiniz. Daha sonrasında et yemeği olabilir, yanında patates püresi ya da patates kızartması yapabilirsiniz. Farklı renklerle soteleyeceğiniz biberler sofraya renk katacaktır. Salatanızı tatlınızı da unutmayın.

shutterstock_225812404

shutterstock_356974133Müzik

Romantik yemek için müzik tercihinizi slow şarkılardan ve cazdan yana yapabilirsiniz.

Nostalji

Yemek yerken karşınıza gelecek duvara fotoğraflarınızı yerleştirin. Güzel anılarınızı hatırlamak ortamı daha da çok yumuşatacaktır.

Küçük bir not

Partnerinizin tabağının yanına yerleştirilmiş bir not, onu gülümsetmeyi başaracaktır.

shutterstock_359837495

 

Kıyafet

Geceye bu kadar hazırlık yaptıktan sonra kendinize de hazırlık yapmazsanız olmaz. Sanki dışarıda şık bir lokantaya gidiyormuşçasına hazırlanmanız partnerinizin hoşuna gidecektir.

Hazırlayacağınız sürpriz romantik akşam yemeği için gerekli malzemeleri Kozzy Avm Esse mağazasında ve Migros’ta bulabilirsiniz.

Facebook Yorumlar
Benzer Yazılar