Düğünlerde Erkekler İçin Stil Önerileri

dugun

Düğüne giderken erkek ne giymeli sorusunun cevabı aslında basit. Daha önceki düğünlerinizi hatırlayın, bizim ülkede siyah ceket, pantolon ve beyaz gömlek giymeyeni dövüyorlar. Son dönemde engellenemeyen gri takım elbiseler, özellikle parlak takım elbiselerde artış var. Tabii, düğün salonu mu, beş yıldızlı otel mi yoksa kır düğünü mü yapıyoruz bu da önemli. Türkiye’nin ortalama bir düğününde fark yaratan, şık olacağınız durumlar düşünelim. Düğün için erkek kıyafetlerine bakalım.

shutterstock_223577047

Düğüne giderken ne giymezsin?

İstediğin kadar marjinal ol, düğüne kot pantolon ve tişört kombinasyonu ile gitme. Bu sade bir nikah merasimi bile olsa, ev sahibi çifte ve o kutsal makama saygıdan giyme. Spor klasik olan tişört üstü ceket, ceket mendili ile biraz klasikleştirebiliyorsan o şekilde yap. Malum ülke düğünlerimiz bol hoplamalı, zıplamalı bir stil adam olarak gerekli sağlıklı koşullara sahip ol.

shutterstock_321232289

Kot pantolon ve spor ayakkabı hala bir tercihiniz olacak ise, ufak dokunuşlar ile bunu daha klasik hale getirmek mümkün. Ceket ve mendil ikilisi güçlü bir dokunuş. Kravat ile ölümcül darbe. Kemer ve saat ile ufak rötuşlar da yaparsanız artık spor görünümlü klasik bir düğün kıyafetiniz olur.

shutterstock_185767160

Düğüne giderken ne giyilir?

Farklı olacağım diye absürt seçimlerden uzak durmak lazım. Düğüne gidiyorsanız, sıradan bir renk seçimi ile farklılaşmak da çok mümkün. Örneğin lacivert tonlarında bir takım elbise, mavi, füme, açık pembe bir gömlek ve mutlaka öne çıkan bir ceket mendili ile farklılaşabilirsiniz.

İlla farklı olmak istiyorsan…

Düğüne giderken bir erkek olarak kıyafet seçiminiz kadar, aksesuar ve kişisel bakımınız da önemli. Uygun saç-sakal modeli, hijyenliği sağlamanızda fayda var. Bu görsel aslında yazının temel özetini oluşturuyor. İlla farklı olmak istiyorsanız pembe bir ceket mendili ile süslediğiniz klasik bir kahve rengi takım, ince kravat, italyan kesim bir takım elbise. Açık mavi bir gömlek. Gayet klasik ama oldukça şık.

shutterstock_390271141

Damat rakibiniz değil!

Kesinlikle damada rakip olacak, meydan okuyacak durumdan kaçınılmalı. Rol çalmaya gerek yok, zira siz misafirsiniz ve abartı bir durum çok yakışık almaz. Papyon takılmalı? Düğünün ortamına bağlı olarak smokin, papyon, sinek kaydı traş gibi detayları siz daha iyi gözlemler ona göre hareket edersiniz. Renkli giydiğin her noktada damattan farklılaşırsın.

shutterstock_470062961

Klasik bir düğün kıyafeti tercih etmek istiyorsanız…

Bunun için takım elbise bölümüne bakmanız yeterli olacaktır. Siyah, lacivert ve gri takım elbiselerin kombinasyonları ve giyim tarzları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Düğüne giderken ne giyeceğim diye düşünüyorsanız Kozzy Avm Kiğılı, Fabrika ve US Polo mağazalarına uğramayı unutmayın!

Facebook Yorumlar
Benzer Yazılar