İzlenmesi Gereken 7 Romantik Komedi Filmi

amelie

Kış geldi. Çoğulcu olan yapımız, bu aylarda kendini daha da belirginleştiriyor ve böylece kış mevsimi, hayatımıza yeni kişiler katıyor. Flörtlerimiz artıyor ve insanlarla daha yakın ilişkiler kuruyoruz.

Bu aylarda, görüştüğünüz kişiyle yapacağınız en anlamlı hareket Romantik Komedi filmlerini izlemek olacaktır.

Fakat Romantik Komedilerin arasında seçim yapmak gerçekten zor çünkü kaliteli bir filmle rutinleşmiş gözyaşı-gülücük kombinasyonları arasında çok ince bir çizgi var.

Peki, ne yapmak gerek? Sonuçta ilgilendiğiniz kişi üzerinde güzel bir izlenim bırakmak istiyorsunuz fakat sektörel üretilen romantik filmler, güzel bir jest’i, bitmek bilmeyen bir sıkıntıya dönüştürebilir.

İşte sizler için hazırladığımız bu listemizde, izlenmesi gereken Romantik Komedi filmlerini inceledik ve ilk 7 filmi bulduk. İlgilendiğiniz kişinin gönlünü çalmak için, bu listeye göz atmayı unutmayın.

Pretty Woman

pretty-woman

Şarkısı senelerce ağzımıza takılmış olan ‘Pretty Woman’ın hikayesi, bildiğimiz romantik film. Filmi komik kılan ise, bu peri masalının bir iş adamı ve bir hayat kadını arasında geçmesi. İzlenmezse olmaz filmler arasında ‘Pretty Woman’ı es geçmek olmaz.

Roxanne 

roxanne

Roxanne başlıklı pek çok filme rastlayabilirsiniz; bizim bahsettiğimiz ise film ise 1987 yapımı Romantik Komedi. Bu filmin komedi kısmı ise çok uzun burunlu bir adamın, güzel bir kadına aşık olması ve dahası, kadının da bu uzun burunlu adamı ‘beyaz atlı prens’ olarak görmesidir.

Afrika Kraliçesi

afrika-kralicesi

Sinemanın altın çağlarında çekilmiş olan bu film, aslında Romantik açıdan çok dolu; 1. Dünya Savaşında omuz omuza savaşmaya karar vermiş iki sevgilinin aşk hikayesini anlatıyor. Komedi kısmı ise… onu da size bırakalım.

En İyi Arkadaşım Evleniyor

en-iyi-arkadasim-evleniyor

İki arkadaşın, arkadaşlık hikayesi, birinin evleneceğini duyurmasıyla sona eriyor. Artık arkadaş değiller, daha doğrusu sadece arkadaş kalamazlar. Duyduğu habere sinirlenen kadın, Şikago’ya kadar gidip, en iyi arkadaşının evliliğine engel oluyor.

50 İlk Öpücük

50-ilk-opucuk

Yine tipik bir Romantik film, tek farklıkla; başrollerimizden birisi amnezi hastası ve her gün, bir önceki günü unutuyor. Dolayısıyla her güne yeniden başlayan çift, aslında heyecanlarını asla soldurmuyorlar.

Amy’nin İzinde

amy-izinde

Bir çizgi-roman sanatçısı, hayatının aşkının peşinden koşuyor. Tek sorun, kadının eşcinsel olması. Amy ve Holden arasında geçen bu garip ama bir o kadar da komik hikaye, aşkın nelere kadir olduğunu bize bir kez daha gösteriyor.

Amelie

amelie

Hayatını çevresindekileri mutlu etmeye adamış bir kadının fotoğrafçı bir Fransız’a aşık olmasını anlatıyor. Romantik filmimizin komik kısmı ise, kızımızın hareketlerinin pek bir şirin olmasıdır.

Facebook Yorumlar
Benzer Yazılar
vizyon (1)
vizyon
gezi