Evler için Doğal ve Sade Dekorasyon Öneriler

Home

Evlerimiz yalnızca zevklerimizin değil, kişiliğimizin ve hayata bakış açılarımızın da birer yansımasıdır. Nasıl insanlar olduğumuzun, nelerden hoşlandığımızın, hayatımızı nasıl geçirmeyi tercih ettiğimizin sırları evlerimizin dekorasyonunda saklıdır. Bu bahsettiğimiz yansımanın evin büyüklüğü, mobilyaların markası vs. gibi şeylerle ilgisi yoktur. Evlerimiz ister büyük ister küçük olsun, mobilyaları ister tasarım ürünleri ister uygun fiyatlı modüler parçalar olsun, elimizdeki imkanlar doğrultusunda yaptığımız ev dekorumuz bizleri hayat anlayışımız konusunda ele verecek ipuçları saklar. En sevdiğimiz mekan olan, kendimizi en huzurlu hissettiğimiz, iş hayatının kargaşasında kaçıp dinginliğe eriştiğimiz birer mabet görevi gören evlerimizi sade bir dekorasyon anlayışıyla nasıl dekore edebileceğimizi göstermek istedik.

Beyaz ve nötr renkler ile zarif ve sade bir dekorasyon

Sade bir oturma odası yapmanın en akıllıca yolu desenli kumaşları mümkün olduğunca kullanmamak ya da yalnızca kırlent gibi dekoratif unsurlarla eser miktarda kullanmaktan geçiyor. Koltuk döşemeleri mutlaka tek renk olmalı, aynı şekilde perde ve halı gibi döşemeler de tek renk kullanılmasını öneririz.

Perde konusu ekstra önemli zira büyük parçalar oluşuyorlar ve çok dikkat çekici olma gibi bir özellikleri var. Düz renkli ve hatta tercihen beyaz renkte perdeler kullanarak zarif ve şık mekanlar yaratmak mümkün.

Sade demek sadece beyaz demek değil

Açık renklerin ferah bir havası olduğu bir gerçek ancak doğal ışık alan geniş pencereleriniz varsa koyu renkleri de gönlünüzce kullanabilirsiniz. Düz renkli koyu renk bir koltuk takımı, desenli birkaç kırlent ile tamamlayabilirsiniz. 

Screen Shot 2017-01-26 at 12.45.32

Modern mobilyalar

Modern ancak gösterişli mobilyalar ile sade ve nezih bir mekan yaratabilirsiniz. Gereksiz bütün eşyaların uzaklaştırılıp az ama yeterli eşya ile mükemmel bir şıklık yaratılarak dekore edilmiş olan bir salonda minimalist stilin en önemli özelliklerini görmek gerek: Dengeli bir biçimde yerleştirilmiş eşyalar, basit ve sade temalar, birbiri ile uyumlu az sayıda renk, gözü yormayan az sayıda obje ve tüm bunların sonucunda elde edilen ferah, kullanışlı ve temiz ve sade alanlar.
Screen Shot 2017-01-26 at 12.45.49

Sade ve doğal dekorasyon ürünlerini bulabilmek için Kozzy AVM English Home, Madame Coco ve Esse mağazalarına uğramayı unutmayın!

Facebook Yorumlar
Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir