Çin Astrolojisine Göre Burcunuzu Öğrenin!

çin-astrolojisi

Latin astrolojisinde olduğu gibi Çin astrolojisi de kişileri yıllara göre 12 burca ayırmıştır. Burcu bulmak için doğum yılını kullanmak yeterlidir. M.Ö. 4000 yıllarında kullanılmaya başlayan bu metot; zaman zaman bazı imparatorların dönemlerinde  popülerliği artarak devlet kademelerine kadar yükselmişken, zaman zaman ise yasaklanmış ve kullanım konusunda harfler ve sayılar kullanılarak şifreleme tekniklerine gidilmiş ve bu şekilde kullanılmıştır. Günümüze kadar gelen bu tarihi miras firmaların işe alımlarında bile kişiyi erken analiz etme konusunda yetkililere fikir vermek amacıyla dahi kullanılır. 

cin-astrolojisi

Fare

cin-yili-fare

Öncelikle zekidirler. Büyüleyici bir karakter yapıları vardır ve bu da insanların dikkatini çekmesini sağlar. Büyüleyici yapıları onları bir o kadar da uyumlu yapar. Bu da iş yaşantılarında daha başarılı olmalarını sağlar. Aynı zamanda tutumludurlar da. Fakat insan ya da eşya ayırt etmeksizin değer verdikleri için cimrilik seviyesine kadar ulaşabilen bu tutum aniden yön değiştirir.

Öküz

okuz-cin-yili

Belki de en çalışkan insan yapısına sahiptirler. İyi gözlem yapabilirler ve güçlü bir hafızaları vardır. Olaylara bakış açıları somut verilere göre olduğundan başka insanlara göre daha sabırlı ve bir o kadar da erdemlidirler.  Fakat somut verilere olan bağlılıkları olaylar karşısında değiştirilemez fikirlere sahip olmalarını sağlar ve kolay kolay da geri adım atmazlar.

Kaplan

kaplan-cin-takvimi

Şanslı olduğu kadar da mangal yüreklidirler. Diğerlerine göre çok daha farklı bir bakış açısına ve kafa yapısına sahip olduklarından atacakları adımları önceden tahmin edebilmek imkansıza yakındır. Ayrıca yaşamayı sevmeleri ve bu konudaki cesaretleri, kitleleri harekete geçirebilecek ciddi liderlik vasıflarına sahip olabilmelerini sağlar.

Tavşan

tavsan-cin-takvimi

Hemen hemen her kültürde olduğu gibi tavşanlar şansın simgesidir. İçlerine kapanıktırlar fakat gerektiği zaman bir o kadar da sosyal olabilirler. Tam bir nezaket abideleridirler. Sanata olan düşkünlükleri ve çevrelerine olan duyarlılıkları onları duygusal yapar ve ilişkilerinde de en çok öne çıkan unsur duygudur.

Ejderha

ejdarha-çin-takvimi

Avrupa kültürünün aksine, Çin ve Uzak Doğu kültüründe dile getirildiği üzere gücün simgesidirler. Karakteristik özellikleri hislerinin güçlü olmasını sağlamıştır ve çoğu zaman hislerini kullanarak hareket ettiklerinden iş hayatlarında da başarılı olurlar. Ayrıca dışarıya enerji veren bir yapıları olduğundan toplum tarafından çok sevilirler. Duygusal yaşantılarında biraz kararsızdırlar, ya hayatları boyunca bir başlarına olmayı seçerler ya da genç yaşta kuracakları ilişkileri son günlerine kadar devam ettirirler.

Yılan

yılan-çin-takvimi

Kendilerine çok güvenirler ve bu genellikle şık olan giyim tarzlarına kadar yansır, aynı zamanda ise yüksek yaşam kalitesine ulaşmak her konuda enleri yaşamak yegane amaçlarıdır. Örneğin ceplerinde kalan son para ile belki de çok daha fazla şey alabilecekken en kaliteli olanları tercih ettiklerinden bu sayı diplere düşer ve bunu asla problem etmezler. Bu da onları bu amaç uğruna azimli ve bir o kadar da hareketleri tahmin edilemeyen bireyler haline getirir. 6. hisleri çok kuvvetlidir. Duygularında ise şehvet ön plandadır. Yalnız yaşamayı yaşam kalitelerini düşürecek herhangi biri ile beraber olmaya tercih ederler.

At

at-çin-takvimi

Özgür ruhun sembolleridirler. Ellerine bir dünya haritası ve  hayatlarını idare ettirebilecekleri ürünler içeren bir çanta verdiğinizde dünyayı dolaşabilecek kadar maceraperesttirler. Bunu yapabilmek için de kimsenin olmadığı kadar sosyal olmaları gerekir.  Herhangi bir işi zorla yaptırmanızın imkanı yoktur, bu konuda diğer insanlar da onlara omuz verirler. Çabuk aşık olurlar ve bir o kadar da hızlı aşkları söner. Topluma olan duyarlılıkları bu durumu değiştirmez.

Keçi

keçi-çin-astrolojisi

Tam bir Polyanna’dırlar. Bir kişiden ne kadar kötülük görürlerse görsünler her zaman olumlu bakabilecekleri bir yön bulabilirler. Fakat bu da diğer insanlar tarafından yönlendirilmeye sebep olur. Hayatlarında düzene çok yer yoktur, genelde çoğu olaya “olacağına varır” gözüyle bakarlar. Nezaket yönleri güçlü olan bu insanlar aşk hayatlarında ise tam tersi kişilikte bireyler ile olmayı isterler.

Maymun

maymun-çin-takvimi

Şüphesiz en belirgin özellikleri insanları hayret içerisinde bırakan cazibeleridir. Herkesle iyi geçinirler. Bu durum kimileri tarafından samimiyetsiz karşılansa da cazibeleri insanların kafasındaki bu tarz soru işaretlerini bir süreden sonra yok eder. Dışarıya çok yansıtmasalarda da At yılında doğanlar kadar özgürlüklerine düşkündürler. Bu da ilişkilerini olumsuz yönde etkiler ve uzun süreli ilişkilerde çok fazla problem yaşarlar.

Horoz

horoz-çin-astrolojisi

Analitik ve somut veriler üzerinden konuşmak hatta iş yaşantılarında da bu tarz konuları işlemek onlar için önemlidir.  Genel olarak bildikleri konulara ciddi derecede hakim olduklarından her zaman cevapları hazırdır fakat bazen patavatsız olabilirler. Yapılan işleri çok iyi organize ederler ancak her zaman bir takdir beklerler. Hayatlarında ya siyah olan ya da beyaz olan bu insanlar, ilişki konusunda da çok dengesiz davrandıklarından problemleri zaman zaman fazla olabilir.

Köpek

köpek-çin-takvimi

Sadakatin simgesidirler. Aynı zamanda da zeki ve açık fikirli yapıları diğer insanların onlara akıl danışmasını da sağlar. Fakat bir konuya fazla yoğunlaşmaları bu insanların inatçı bir yapıya bürünmelerine sebep olur. Güvene çok önem veren bu tarz insanlar -başlangıçta zorlansalar da bir noktadan sonra oluşan güven ortamı sayesinde- partnerleri için bir ömür yol arkadaşı olacaktırlar.

Domuz

domuz-çin-yılı

Bu tarz insanlar çoğu zaman “ceketini satar yine de dostlarına bakar” şeklinde tanımlanırlar. Duygusal oldukları kadar da duyarlı olan bu insanlar hayatınızda bulunması gereken güvenilir insanlardır. Keyiflerine önem vermeleri ve eğlenceli yapıları da diğer insanlar tarafından kolayca dikkat çekmelerine sebep olur. Duygusal anlamda kolayca adapte olabilirler. Bu da aşkın fiziksel kısmı ile daha fazla ilgilenmelerine yol açar.


Facebook Yorumlar
Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir