Burcunuza Göre Stilinizi Oluşturun

burç

Her burcun kendine has bir beden yapısı, tarzı ve karakteristik özelliği vardır. Kimi burçlar klasik, kimileri sportif, kimisi erotik, kimisi de çocuksu görünmeyi sever. Her burcun stili farklı olacağı için her burç için ideal kıyafetlerden ve kesinlikle uzak durulması gereken detaylardan bahsetmek mümkün.
Önemli olan tarzınızın ne olduğunu tam olarak belirleyebilmek.

Burçlara göre fiziksel özelliğinizi, beden yapınızı, stilinizi öğrenin! Kısacası astro güzelliği dikkate alın.

shutterstock_451604470Kova (21 Ocak- 20 Şubat) 

Satürn ve Uranüsün etkisinde kalan kova kadını, ince bir yüze ve hayalperest bakışlara sahiptir. ‘Femme fatale’ tabir edilen kadınlar genellikle kova burcundandır. Zevkli ve egzantrik giyinirler. Sinirlidirler, hiç beklemediğiniz bir anda beklenmeyen bir tepki gösterebilirler. İnce, narin bir görünümleri vardır. Heyecanlı ve anlayışlıdırlar. Mutlu oldukları zaman ne olursa olsun asla moralleri bozulmaz. Kova kadınının stili: Kova burcu kadını hem sade hem de fantastiktir. Modern ve pratik giyinmeyi sever. Özellikle cepleri, kalem, hesap makinesi, cep telefonu ile dolu salopetler hoşlarına gider. Kimi zamanlarda ise şaşırtıcı derecede parlak kıyafetler giyerek etrafındakileri şaşırtırlar. Ancak ne olursa olsun kova kadınları her zaman modaya uyarlar. Takıyı ve uzun eşarpları severler.

shutterstock_451604584Balık (21 Şubat- 20 Mart)

Balık kadını çekici ve güzel olduğu kadar da hayalperesttir. Yüzü oval ve narin, elmacık kemikleri çıkıktır. Tavırları tahrik edici ve karşı konulmazdır. Eğlenmeyi özellikle de dans etmeyi sever. Duygularını çok fazla belli etmez. Kitap okumak ve müzik dinlemekten zevk alır. Bitkisel çaylar, otlar ve yoga balık kadının ruh ve beden sağlığını korumaya birebirdir. Balık kadınının stili: Dikkat çeken kıyafetler giymekten kaçınan balık kadını, su burcu olmasından dolayı bahriyeli kıyafetlerinden hoşlanır. Özellikle bahriyeli pantolonlar, jileler, kapişonlu kıyafetler onların en sevdiği kıyafet türüdür. Aksesuarları sade ve güzeldir.

shutterstock_451604596Koç (21 Mart- 20 Nisan)

Koç kadınının yüzü biraz uzundur. Elmacık kemikleri çıkık, alnı yüksek, çenesi incedir. Üst dudağı ve burnu arasındaki mesafe fazladır. Koç kadınının bakışları yumuşaktır ve duygularını belli eder. Elleri uzun, güçlü ve güzeldir. Uzun ve kaslı bacaklarıyla hoş bir silueti olan koç kadınının sportif bir görünümü vardır. Saçları genellikle kısadır ve pek gür değildir. Az makyaj yapmayı sever ve gülüşünü ön plana çıkaran bir makyajı tercih eder. Koç kadınları kendilerini dinlemeyi bilmezler, enerji ve dayanıklılık onların en belirgin özelliğidir. Bunların yanısıra bitkinlik, uyuşukluk ve depresyon koç kadınlarının yaşamında önemli bir yere sahiptir. Koç kadınının stili: Dantelsiz modern kıyafetleri tercih ederler. Sadelik, kolaylık ve hız koç kadınının giyim tarzını belirler. Keten, triko ve tergalin sportif uyumunu severler. Ayakkabıları pratik olmalıdır. Çok fazla aksesuar kullanmazlar. Ancak onların vazgeçemedikleri iki aksesuar vardır: Gözlük ve saat.

shutterstock_451604503Boğa (21 Nisan- 20 Mayıs)

Venüs’ün etkisinde olan Boğa burcu kadınları oldukça güzel ve kadınsıdır. Güzelliği ve işvesiyle dikkat çekmeyi sever. Cildi pembemsidir, yüz hatlarında neşeli tavırlarının etkileri ve parıltısı vardır. Başkalarının hoşuna gitmeyi sevdiği için kendine dikkat eder. Boğa kadını saçlarına hoş bir şekil vermeyi, makyaj yapmayı, güzel kokmayı ve alımlı görünmeyi iyi bilir. Sık sık saçlarının rengini ya da modelini değiştirir, saçlarının rüzgarda dalgalanmasına bayılır. Gözleri parıltılıdır ve bu yüzden erotik bakışlar atarak etrafındakileri cezbeder. Sağlam yapılı fiziği mükemmeldir. Boğa kadınları tiroid bezlerinin düzensizliğinden ve hormonal dengesizliklerden yakınırlar. Dolaşım sisteminden kaynaklanan selülit problemleri vardır. Bu problemi ise dans ederek ve düzenli spor yaparak atlatabilirler. Boğa kadınının stili: Bol ve rahat kıyafetleri tercih eden boğalar, deri, süet ve keten gibi doğal materyalleri severler. Parlak olmayan ancak canlı ve sıcak renklerden hoşlanırlar. Boğa kadınları gece davetlerinde bileklerine kadar inen uzun tuvaletler giyerler. Takıları az ama gerçektir. Altın ve gümüşten yanadırlar. Yün şallar, kemerler, eldivenler ve kürkler boğa kadınlarının gardırobunda mutlaka ve mutlaka bulunur.

shutterstock_451604560İkizler (21 Mayıs- 20 Haziran)

İnce bir vücuda sahip olan ikizler kadını uzun yıllar genç kalmayı başarabilir. Üçgen suratlı ve güzeldir. Parlak gözleri parlak zekasının zekasının belirtisidir. Sözlerinde ve mimiklerinde biraz kaba çıkışlar yaptığı için yanlış anlaşılmaya sebep olur. Kısa saçlıdır ve genellikle kot pantolon giymeyi sever. Psikolojisi değişkendir. Kahkaha atarak gülerken bir anda ağlayabilir. İkizler kadını jinekolojik problemler ve migrenden şikayetçidir. Şehir dışında yaşamayı sever, doğayla iç içe olmalıdır. Aksi halde çok çabuk depresyona girebilir. İkizler kadının stili: İkizlerin kıyafetleri yarı spor yarı abiyedir. Fantastik kumaşlardan yapılan giysilere bayılırlar. Renkler ise hem canlı hem de birbirleriyle uyumlu olmalıdır. Kaşmiri, ince pantolonları ve ipeği severler. Az sayıda olan aksesuarları şıktır.

shutterstock_451604518Yengeç (21 Haziran- 20 Temmuz) 

Çoğu zaman çocuksu bir havası olan yengeç kadını, güzel olmaktan çok dokunaklı ve etkileyicidir. Ancak onun etkileyiciliğinin sırrı seksi bakışlarında değil, hüzünlü ve melankolik bakışlarındadır. Teni süt rengidir. Kırılgan ve hayalperest bir havası vardır. Sinirli bir yapıdadır fakat gülmeyi de sever. Bünyesi alerjiktir. Sıkıntıdan dolayı çok sık hastalanabilir. Özellikle de açıklayamadığı iç sıkıntısı yengeç kadının yataklara düşecek kadar hastalanmasına neden olabilir. Yengeç kadınının stili: Tüllerin, satenlerin, ince kumaşların hoşuna gittiği yengeç kadını kendini bu kumaşların içinde çok seksi bulur. Şapka takmaktan hoşlanır. Ancak şapkaları kasket tarzı pratik olanlardan değildir. Onlar hasır şapkaları ya da fransız film sanatçılarının kullandığı büyük şapkaları tercih ederler.

shutterstock_451604425Aslan (21 Temmuz- 20 Ağustos)

Aslan kadını güzel ve kibirli olup tavırları ve bakışlarıyla bir ceylana benzer. Sportif yapılı, genellikle açık renk gözlü özellikle de yeşil gözlüdür. Çok parlak bir gülüşe sahiptir. Göbeği dümdüz, kemikleri incedir. Teni şeftali renginde, hafif lekeli ya da çillidir. Aslan kadının gözleri ve kan dolaşımı biraz sorunludur. Birçok aslan kadını anemi tehlikesini barındırır. Bu yüzden kendilerine dikkat etmek, düzenli uyumak zorundadırlar. Kiloları dengededir. Fazla yağlı ve ağır yiyecekleri sevmezler. Ciltleri çabuk yaşlanır bu yüzden özellikle yüz bakımına önem vermelidirler. Aslan kadınının stili: Aslan kadını ayakkabısından gömleğine kadar herşeyiyle ağır olmayı sever, pahalı markalardan giyinmeyi tercih eder. Yün ve saten kıyafetleri beğenirler. Hazır giyim yerine kendilerine özel kıyafet diktirmekten yanadırlar. Aslanlar için aksesuar fetişisti demek yanlış olmaz. Pırlanta, kürk ve altın onların vazgeçemedikleri ve sıkça kullandıkları aksesuarlardır.

shutterstock_451604614Başak (21 Ağustos- 20 Eylül) 

Klasik olan başak kadınının alnı pürüzsüz, burnu düz, ağzı küçük, dişleri ise inci gibidir. Teni bal rengidir. Rahat ve kolay bir havası olmayan başak kadını her işe burnunu sokmaktan ve gevezelik etmekten hoşlanır. Bağırsakları çok hassastır ve bu yüzden kimi zaman sorun yaşar. Başak kadını cesaretiyle şaşırtır, enerjisiyle sinirlendirir, dayanıklılığıyla da beğeni toplar. Akupunktur, yüzme ve yoga, başak kadını için kesinlikle önerilir. Başak kadınının stili: Pratik ve fonksiyonel kıyafetleri tercih eden başak kadını, keten ve yün kıyafetleri sever. Onun giyim tarzını yumuşak tonlarda klasik çizgiler belirler. Aksesuarları sadece gerekli zamanlarda kullanırlar, onun dışında aksesuar kullanmayı sevmezler. Saçlarını at kuyruğu yapmaktan, elbise ya da tuvaletle broş takmaktan hoşlanırlar. Başak kadınının çantası çok büyük ve birçok göze sahip olmalıdır. Çünkü herşeyi yanında taşımak ister.

shutterstock_451604533Terazi (21 Eylül- 20 Ekim)

İncelik, sevimlilik, iyilik ve çekiciliğin terazi kadınının temel özellikleri demek pek de yanlış olmaz. Tavrı ve hareketleri zariftir. Aşk dolu davetkar gözleriyle ilgi çekmeyi iyi bilir. Gülüşü de onun çekiciliğine çekicilik katan bir başka unsurdur. Genellikle açık renk tenlidir, cildi pürüzsüzdür. Terazi kadını zayıftır fakat havalı değildir. Omuzları yuvarlak, göğüsleri küçüktür. Dans ve sporla uğraştığı takdirde vücudu uzun yıllar dinç ve genç kalabilir. Çoğu zaman alerjiden yakınır. Terazi kadını görünüşüne çok önem verir. Bu yüzden sık sık diyet yapar hatta ölüm orucu gibi diyet listelerine sıkı sıkıya bağlı olduğu söylenebilir. Hayatının önemli bir bölümünü güzelliğine adar ve kozmetiğe para harcamaktan çekinmez. Terazi kadınının stili: Terazi kadını vücut hatlarını ortaya çıkaran kıyafetleri tercih eder. Saf ipeği ve ince kumaşları seven terazi kadını transparan giymekten çekinmez. Her zaman şık ve zariftir. Çanta, kemer, eldiven, eşarp gibi bir çok aksesuarı vardır. Hepsi birbiriyle uyumludur ve hiçbiri suni deriden ya da kumaşlardan değildir. Mücevherleri az ama gerçek taşlardandır.

shutterstock_451604545Akrep (21Ekim- 20 Kasım)

Ele avuca sığmaz bir burç olan akrep kadını, değişken bir ruha sahiptir. Saçları genellikle kıvırcık, ses tonu ciddidir. Merak uyandırarak etrafındakilerin dikkatini mıknatıs gibi çeker. Seksi bir yanı vardır. Bakışları derin ve etkileyicidir. Akrep kadını çoğu kez kendini kıyafetlerinin içine giremeyecek kadar kilolu hisseder bu yüzden de sık sık rejim yapar. Kendinin bile bilmediği bir sebepten dolayı kendine ceza vermekten çekinmez. Akrep kadınının stili: Akrep kadını hem son derece şık hem de etrafındakileri şok edecek kadar değişik bir tarza sahiptir. Kıyafetlerinde kimi zaman koyu kimi zaman da parlak renkleri tercih eder. Seksiliğini giyim tarzında da belli eder. Vücuda yapışan kıyafetlerden ve egzantrik formlarda takılardan hoşlanır.

shutterstock_451604491Yay (21 Kasım- 20 Aralık)

Yay kadını kendinden emin tavırlarıyla hem zarif ve şık hem de çekicidir. Açık, parlak kimi zaman da davetkar bakışları vardır. Kaşları yüksek, burnu düzgün, dişleri ise oldukça güzel sıralanmıştır. Gövdesi biraz kısadır. Yay kadınları gözlerinden yaş gelene dek gülerler. Fakat bir anda sağları solları belli olmayabilir. Onlar yumuşaklıkla öfkenin, canlılığın ve içe kapanıklığın mükemmel bir karışımıdır. Karaciğerleri hassas olduğundan alerjik bünyeleri vardır. Çok katı rejimlere ihtiyaç duyacak kadar kiloları yoktur fakat selülit problemiyle karşı karşıyadırlar. Bu yüzden tuzdan mümkün olduğunca uzak durmalıdırlar. Uykuları düzenli, yemekleri ise ızgara olmalıdır. Müziğe çok meraklıdırlar. Sıkça depresyona girebilecek kadar bunalır ancak bu bunalımlarını müzikle tedavi edebilirler. Yüzme, jimnastik ve dans yay kadınları için ideal sporlardır. Yay kadınının stili: Giyim tarzları sportif, rahat ve şık olup fanteziye dayanır. Gizemli olmayı severler. Tüvitler, trikolar, süet ve deriler en sevdikleri malzemelerdir. Aksesuar kullanmaktan hoşlanırlar. Özellikle fular takmaya düşkündürler. Ayrıca ayakkabı, çanta ve takıları klasiktir.

shutterstock_451604443Oğlak (21 Aralık- 20 Ocak)

Oğlak kadını güzellik bir yana çok çekicidir. Oğlak kadınlarının derin bakışları, sakin ve sessiz tutkuları vardır. Yüzleri genellikle uzun, burnu orta büyüklüktedir. Ancak kimilerinin yüzleri kare olup, bakışları dolu dizgindir. Kendinden emin bir havadadırlar. Oğlak kadını kendiyle son derece ilgilidir ve kendi iç dünyasını, nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığını iyi bilir. Yapay olan şeyleri sevmez, doğallıktan ve dürüstlükten yanadır. Aktif ve çalışkan bir yapıdadır. Sese ve soğuğa karşı aşırı duyarlı ve hassastır. Barışa, sessizliğe ve uykuya diğer insanlardan daha fazla ihtiyacı vardır. Oğlak kadınının stili: Oğlak kadınının kıyafetleri sade, koyu renkli ve rahattır. Soğuğa dayanıklı olmadığından büyük ve uzun mantolar giyer. Ailesinden kalan takılara düşkündür. Ayakkabı ve botları pratik, seyahat çantaları ise büyüktür. Fularları natürel renklerde ve genellikle desenlidir.

Stilinize en uygun kıyafetler için Kozzy Avm Koton, Mango, LCW, Mudo, Fabrika ve İpekyol’un sonbahar koleksiyonuna bakmayı unutmayın!

Facebook Yorumlar
Benzer Yazılar