Burcunuza Göre Kendinizi Affettirin

burclar

Astroloji, yıldızların ve gezegenlerin insanlar üzerindeki yarattığı belli etkileri inceleyen bilim dalı olarak adlandırılır. İnsanoğlunun var olduğu zamandan itibaren varlığını sürdüren bu bilim dalı, en eski bilim dalı olarak da nitelendirilir. Doğduğumuz tarih aralığına göre sahip olduğumuz burçların özelliğini de bu bilim dalına göre inceleriz. Astroloji aynı zamanda bir dildir ve bu dili konuşabilmek için de karşımızdaki insanın ne söylediğini anlamak gerekir. Sahip olduğumuz burçlara göre tercih ettiğimiz rengin, sahip olduğumuz özelliklerin ve gerçekleştirdiğimiz etkinliklerin farklılık gösterdiği gibi, özür dileme yöntemleri de farklıklar göstermektedir.

Peki, Hangi burca göre kendimizi nasıl affettirebiliriz?

affettir

Koç Burcu: Her an için kendilerinin ön planda olma
larını severler ve dünya tatlısı insanlardır ancak bunu çoğu zaman fazla abartırlar. Bu yüzden hata yaptıklarında bu hatanın özür dilemesi gerektiğini düşünemeye bilirler. Ancak özür dilemeleri gerekirse bu daha basit bir şekilde dile getirirler. Hiçbir zaman daha fazlası olamaz. Yani Koç burcu birinden özür dileyecekken asla diz çöküp özür dilemesini beklemeyin.

Boğa Burcu: Birine karşı hata yaptıklarını anladıkları anda, o kişinin yüzüne bakmaya çekinirler. Özür de dileyemezler. Zaten olan olmuştur dedikleri için Boğa burcu insanı bu sebepten birçok arkadaşını kaybedebilir.

İkizler Burcu: İkizler burcu her ne hata yapmış olursa olsun, mutlaka konuyu derinlemesine araştırmanızda fayda vardır. Onların bir noktada haklı olduklarını görebileceksiniz. Ancak o konu üzerinde derinlemesine bir inceleme yapmadıysanız, İkizler burcunun haklı olmadığını düşünüyorsunuz demektir ve bu da sizin sorununuz olmakla kalır.

yengec-ozur-dileme

Yengeç Burcu: Bir Yengeç burcundan asla özür dilemesini beklememelisiniz. Buna pişman olabilirsiniz. Çünkü her konuda kendini haklı çıkarmaya çalışacak ve her konuyu mutlaka kendi leyine çevirmek için çalışacaktır. Sonunda bir bakarsınız ki özür dilerken yalvaran taraf siz olabilirsiniz.

Aslan Burcu: Aslan burcu hatasını kabul eder ve karşısındaki insanın onu affetmesi için elinden ne geliyorsa mutlaka yapar. Kendisini affetmeniz için size bin bir türlü hediyeler de alır ya da en basitinden bir çiçekle bile ayaklarınıza kapanıp yalvararak sizden özür dileyebilir. Ancak sonunda yine kendi bildiğini okur. Çünkü Aslan burcunun ona karşı koyulmasının mümkün olmadığını bilirler.

Başak Burcu: Kendisi hata yaptığı zaman mutlaka özür diler, bundan hiçbir zaman çekinmez. Ancak özür dileyeceği anın ne zaman geleceğini kendisi belirleme taraftarıdır. Bunun sebebi herkesi kendileri gibi gördükleri içindir. Üzerinden zaman bile geçmiş olsa sonuçta onlar için özür dilenmiş ve konu kapanmıştır.

ozur-dilemek

Akrep Burcu: Özür dileme sürecinin bir formaliteden ibaret olduğunu düşünürler. Çoğunlukla bir insan sizden mail ya da telefon yolu ile özür dilemeye kalkıyorsa, bu insan büyük ihtimalle Akrep burcundandır.

Yay Burcu: Yay burcu insanı kolaylıkla özür dileyemez ya da bazen özür bile dilemez. Çünkü genellikle Yay burcu insanı “Hatasız kul olmaz” diyerek hareket eder ve karşısındaki insana da o gözle yaklaşmaya çalışır. Hiçbir zaman bu konuda ayrıcalıklı olmaz.

Oğlak Burcu: Karşındaki insanı anlama ve onun yaptıklarına değer verme konusundaki düşünceleri ile ilgili yeteneği çok az olduğu için, karşısındaki insanı kırdığının farkına varamaz. Fakat hata yaptıklarını anladıkları anda, bu durumu kolaylıkla basit bir özür ile atlatmak yerine, neden ve nasıl böyle bir olayın olduğunu araştırmaya başlarlar.

burcunuza-gore-ozur-dileyin

Kova Burcu: Dünyanın en tatlı insanı olarak tanımlanırlar. Hata yaptıklarının anında farkına varırlar ve bunu hemen düzeltmek için çaba sarf ederler. Çoğunlukla başarılı olurlar.

Balık Burcu: Hata yaptıkları andan kesinlikle özür dilemeyi düşünmezler bile çünkü onlara göre herkesin olaylara bakış açısı oldukça farkıdır. Bir Balık burcu ve özür dilemek konusunu asla bir arada bulmak için çaba sarf etmeyin çünkü kendinizi ve onu çok zorlamış olursunuz.

Aslında özür dilemek burçlara göre farklılık gösterdiği gibi, kimi zaman kişinin sahip olduğu karakter yapısına göre de farklılıklar gösterebilmektedir. Aslında işin doğru olanı karşınızdaki insanı gerçekten kırdığımızı düşünüyorsak ve özür de dilememiz gerekiyorsa dilemekten çekinmemeliyiz. Bir olayda hatalar genellikle iki taraflı olabilmektedir. Ancak karşınızdaki kişi hatasını bilip sizden özür dilemiyorsa da bırakın büyüklük sizde kalsın. Siz ondan özür dilemiş olun ki, karşınızdaki insan mahcup olsun ve hatasını anlasın. Ama anlamıyorsa da yapacak pek de bir şey kalmıyor demektir. Artık o insanı kendi haline bırakmak en doğrusu olacaktır. Çünkü sizin vicdanınız özür dilediğiniz için rahattır. Bırakın gerisini artık o düşünsün.

Facebook Yorumlar
Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir