Takı Seçiminde Püf Noktalar

blog-taki

Takı Seçiminizde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Takı tercihimizde saçlarımız, boynumuzun uzunluğu, bulunacağımız mekan ve kıyafet tercihimiz en önemli etkenlerdir.

Eğer kısa saçlıysanız kolye ve küpe seçiminizde büyük, dikkat çekici, iddialı modelleri tercih edebilirsiniz. Modern saç kesimlerinde daha ince ve sade takılar kullanmak hoş bir görüntü oluşturacaktır.

shutterstock_199656257Uzun ve dağınık saçlarınız varsa yine dikkat çekici kolyeler tercih edebilirsiniz fakat saç renginizin de önemli bir etken olduğunu unutmayın. İddialı bir saç renginiz varsa abartılı takılar kalabalık ve yorucu bir görüntü oluşturabilir. Takı seçiminde saç modelinin ve saçın rengine göre dengeli bir görüntü elde etmeniz mümkündür.

Gideceğimiz Mekana Göre Takı Tercihi

İş kıyafetlerinizde sade ve düz takılar kullanmak daha doğru olacaktır. İnci küpeler, zarif kolyeler iş kıyafetleriniz için uygun bir tamamlayıcı olacaktır. Resmi olmayan, rahat bir iş ortamınız varsa tasarım takılarla yine gösterişli, şık aynı zamanda rahat bir görüntü de sergileyebilirsiniz.

Gece dışarı çıkacaksanız metalik modellerle şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Eğer gideceğiniz yer bohem ve salaş bir tarza sahipse uzun, sallantılı kolyeler ve küpeler, kalın bileklikler de tercih edebilirsiniz.

shutterstock_94550062

Altın mı? Gümüş mü?

Takı seçiminde önemli noktalardan bir tanesi de gümüş ve altın takı seçimidir. Eğer soğuk tenliyseniz, cildinizde mavi ve pembe pigmentler yoğunluktaysa, gümüş takılar size daha çok yakışacaktır. Ten renginiz daha sıcaksa ve sarı ton baskın ise altın rengi takılarla daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Mavi ya da sarı tonların baskın olmadığı nötr bir ten rengine sahipseniz hem altın hem de gümüş takılar kullanabilirsiniz.

shutterstock_249832081

Takıda Yaz Dönemi

Bu yaz yine yazlık mekanlarda kurulan sıra sıra tezgahlarda satılan ince, el yapımı, boncuklu bileklikler vazgeçilmezimiz olmaya devam edecek.

shutterstock_336766727Birbirine benzer ama küçük ayrıntılarla birbirinden ayrılan matchy-matchy küpeler sezonun takı trendleri arasında görülüyor. Ayrıca tek kulaktan sarkan, büyük, iddialı küpeleri de bu yaz çokça göreceğiz.

İki katlı halhal ve zincirler bu yaz da çok popüler. Egzotik havasıyla sahillerde ve plajlarda bol bol göreceğimiz halhalları bileği sıkmadan, salaş bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yazın gelişiyle birlikte çokça göreceğimiz renkli takılar özellikle beyaz kombinlerinize renk katacak gibi görünüyor.

 

Yaz stilinizi tamamlayacak birbirinden farklı ve eşsiz takı çeşitlerini Kozzy Avm So Chic mağazalarında bulabilirsiniz.

 

Facebook Yorumlar
Benzer Yazılar
saç